Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

26 Şub 2014

Emzik Alışkanlığı...


Ömer çağan emzik almayan bir bebek oldu. anne meemsi ona hep daha cazip geldi. yeni anne olmuş birine emzik belki gereksiz geliyor. ama zaman geçtikçe bebeğinizin müthiş bir emme isteği ile doğdunu gördüğünüzde ve sadece açlık için değil uyumak, sadece emmek,sakinleşmek , gaz sancısını unutmak içinde memenizde olmak istediğini gördüğünüzde aslında doğru kullanımla nekadarda gerekli olduğunun farkına varıyorsunuz.

emzik kullanımını yıllarca olacak şekilde planlamamak. 6-8 aylık olduğunda bıraktırmak açken veya bebeğe sürekli vermek yerine belli durumlarda vererek kontrollü kullanımı sağlayabilriseniz oldukça gerekli ve kolaylık sağlayan bir alışkanlık olacaktır.

ömer çağan almadı. şimdi 4 aylık oldu büyük bir iştahla elleirni emiyor. emziği hala veriyorum ama mümkün değil. suratının şeklini görseniz; bu lastiği niye ağzıma veriyorsun anne der gibi bakıyor. evimizde her marka ve çeşit emzik mevcut hiçbirini emmedi.

arabayla bir yere gidiyorsak bu sürede emiyor emziğini eve girdiğimizde yine emziği deil beni istiyor. böylede akıllı oluyor bu bıdıklar. uykuya geçişte emziği kullanırsanız sizin içinde bebeğiniz içinde büyük kolaylık olacaktır. hafif pışpışınızla yatağında uykuya geçebilir bu sayede ve ileride vereceğiniz uyku eğitimi içinde oldukça faydalı bir araç olur.

bu şekilde kullanıldığında ileride bırakılması da büyük dert haline gelmez ve bebeğinizi büyütürken belli durumlarda kurtarıcınız olur. Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder