Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

4 Kas 2014

Mahallenin en mutlu yumurcağı...
Kitabı okuyup bitireli bayağı oldu. Yazıda taslak kısmında duruyordu. Kitapta anlatılan 1-4 yaş arası döneme girdiğimizden iyice sindirip yazıyı öyle yazmak istedim

Kitapta 4 yaşına kadar ara ara elinize alıp bakacağınız bölümler var. Çocukları aylarına göre dönemlere ayırmış ve her dönem için ebeveynlere farklı tüyolar veriyor.

Kitabın sonu da ebeveynlerin bilmesi gereken 10 kuraldan bahsetmiş bende bu yazımda bu kuralları yazacağım

1- çocuğunuzu bir mağara adamı olarak görürseniz işiniz kolaylaşır. 4 yaşına kadar ellerini herşeye atıp homurdanmaları bunu gösterir. 1- 4 yaş arası çocuklar oldukça ilkel görünürler.

2- çocuğunuza elçi olun. çocuğunuz kızgınken taşdevri öncesi davranışlar sergiler. siz çocuğunuzu sevgi ve saygıyla yönlendirerek iyi bir elçi olmalısınız.

3- fast-food kuralını uygulayın. bu kural basittir. çocuğunuz kızgın olduğunda hamburgercide sipariş alan gençleri taklit etmelisiniz. fiyatı ( ne istediğinizi) söylemeden önce daima siparişi ( çocuğunuzun ne istediğini) tekrar etmelisiniz. ufaklıklar onu anladığınızdan emin olduktan sonra sizin mesajınızı alırlar.

4- yumurcak ça konuşun. 1- 4 yaş arası çocuğunuz oldun değildir. bu nedenle kızgınken ona herşeyi yumurcak-ça söyleyin. yumurcak ça basittir.
   kısa tekrar
   abartılı cümleler ve vücut dili

5- çocuğunuzun huyunu bilin

6- metanetinizi kaybetmeyin

7- iyi davranışı saygı ve ödüllerle teşvik edin.

8- masal anlatın. içerisine önemli bir mesaj kattığınız masallar her zaman işe yarar.

9- ilgi zamanına önem verin. çocuğunuzun davranışlarını istediğiniz yöne çekmek için nazik bir disiplin uygulayın

10- mümkünse çatışmaları alternatif sunarak ve özveri ile atlatın. Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder