Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

21 Kas 2014

1-2 yaş arası oyunlar....


Ömer çağan 1 yaşını geçti. artık bir TODDLER. ne bebek ne çocuk yani. yürümeyede başladığından beri onu durdurabilene aşkolsun. ben bazen sadece seyrederken yoruluyorum bu enerjiyi nereden buluyor bilemiyorum.

havalar güzelken çimlerde koşturuyorduk. parka gidip salıncakta sallanıyorduk. yada sadece dışarı da dolaşıp temiz hava alıp vakit geçiriyorduk. ama kış geldi be dostlar. hemde bol yağmurlu fırtınalı. öyle uzun vakitler dışarıda geçiremiyoruz artık. kapandık evlere. özelliklede haftaiçi. hafta sonu çekirdek aile bişeyler yapmaya çalşıyoruz da.

1 yaşından sonra TODDLER imize biraz serbest oyun oynaması için fırsat vermeliyiz. evet birlikte oyun kurmalı beraber oyunlar oynamalıyız. ama kendi başına oyun kurmayı öğrenmesi ve bağımsız oynayabilmesi için serbest oyun zamanları da oluşturmalıyız.

tüm plastik ,çelik mutfak kaplarını çıkarıp önüne koyup batericilik oynayabilirsiniz. oyuncağını saklayıp aratabilirsiniz. bebeklerin en sevdiği oyunlardandır. bulduğunda da onu alkışlayıp tebrik etmeyi unutmayın.

su dolu kaplar bizim en sevdiğimiz oyunlarımızdan. çeşitli büyüklükte su dolu kabı önüne koyuyorum. kuzu da mama sandalyesinde oturuyor. kaptan kaba aktarma yaptırıyorum. bu aktarma işlemini son günlerde eline kaşık vererek yaptırmaya çalışıyorum. ince motor gelişimi için çok önemli.

bizim çift kişilik büyük yatakta boğuşmaca oynuyoruz. bu aralar bunu çok seviyoruz. kendince eğlenip kendini yatakta oradan oraya savuruyor.en favori oyunlarımızdan biri de bu aralar kovalamaca. oyunu oynamaya başladığımızda kahkahalarla devam ediyor oyunumuz.

kapların içini nohut ve kuru fasulye doldurup başka bir kaba aktarım yapmasını isteyebilirisiniz. hala oral dönem devam ettiği için elbette oyun sizin gözetiminizde olmalıdır.

mandal oyunu. evdeki tüm mandalları kağıt yada başka şeylere sıkıştırıp yığın önüne. uğraşsın dursun. motor gelişim için faydalı oyunlardandır.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder