Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

31 Ağu 2014

Tarhana ve Bebekler için Önemi...


Tarhana hepimiz için çok faydalı bir gıdadır. Aslında sık sık sofralarımızda bulunmalı. Hele birde benim annem gibi mis gibi tarhana yapanınız varsa candır can.

Ek gıdaya geçen bebeğiniz için de en iyi ek Besin tarhana çorbasıdır.Tarhana içerisindeki vitamin ve mineraller çok fazladır. Aminoasit dengesi mükemmeldir. Özellikle B vitamini kalsiyum,demir ve çinko yönünden zengindir.

Tarhana fermante bir üründür. bir hafta-10 gün mayalama süresi vardır ve içerisindeki mikroorganizmalar bebek vücudunun direncini ve bağışıklığını arttırır. Ayrıca bebeklerin sindirim sistemi tam gelişememiştir. bu nedenle tüm aminoasitleri sentezleyip kullanmazlar. tarhana fermante olduğundan dolayı içerisindeki tüm protein bebek bağırsakları tarafından sentezlenir.Bu sene annem ömer çağan için özel bebek tarhanası yaptı. bebek tarhanası nedir derseniz içerisinde şunlar var;

soğan
buğday unu
yeşil mercimek
kırmızı biber
yoğurt
bulgur
patates
havuç
maydanoz
nane

bir öğünde alması gereken herşey içinde. tarhanayı bebeğiniz için kemik suyuyla yapabilirsiniz. içerisine kıyma ekleyip kıymalı tarhana verebilirsiniz. ömer çağan kıymalı tarhana ya bayılıyor.

ek gıdaya geçen bebeğinize bol bol tarhana verin. kuzulara afiyet olsun.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder