Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

22 Eki 2014

Bebeklerde Büyüme Atağı...


Bebekler çok çabuk büyürler. ilk aylarda bazı günler; durmadan ağlarlar,daha sık emmek isterler ve daha çok kucakta kalmak istedikleri dönemler olur.  sonra birden bu dönem geçer ,herşey normale döndü derken yine böyle bir dönem gelir. hepinize tanıdık geldi değil mi bu cümleler.

psikologlar 25 yıl gibi uzun bir zaman dilimi boyunca bebeklerin gelişimini incelediler. tüm bu incelemeler sonrasında bebeklerin doğumdan sonra belli haftalarda beyin fonksiyonlarının gelişmesi neticesinde büyüme atakları denen devreleri geçirdikleri sonucuna ulaşmışlar. hafta hafta olan bu atak dönemlerinden sonra bebeğiniz yeni bir beceriyle hayatına devam eder.

bu haftalarda bebekler daha çok enerjiye ihtiyaç duyduklarından ; daha sık emerler,beslenme düzenleri bozulur. beyin fonksiyonları gelişirken organlar da büyüyor ve küçücük bebeklerimiz daha çok ağlıyor,beslenme ve uyku düzenleri değişiyor. bu haftaları yazacağım size. bunları bilince bebeğinizi daha iyi anlayacaksınız.
bebeğiniz 2 hafta erken doğduysa buna göre 2 hafta geriden takip edeceksiniz.

peki bebeklerimiz kendilerini böyle haftalarda nasıl hissediyor;

bu gelişme evresinde bebeğimizin dünyası altüst oluyor. anne karnı onun için daha bilindik olduğundan oraya geri dönmek istiyor ve bu nedenle daha çok kucak istiyor.

bu dönemlerde bebeğimize daha çok ilgili ve sevgili olmalıyız. aslında bebeğiniz bağırarak sizden yardım istiyor. unutmayın her atak dönemi sonrasında bebeğiniz karşınıza yeni bir beceriyle çıkacaktır.

Haftalar: 
5.Hafta 
8.Hafta
12.Hafta 
15.Hafta(bu seferki atak dönemi 15 ile 19.haftada olabilir  )
23.Hafta
34..Hafta(37.haftaya kadar sürebilir )
42.Hafta(46.haftaya kadar) 
51.HaftaRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder