Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

19 Mar 2014

Bebek Arabasında Durmayan Bebekler....
Biz  Ömer Çağanla o iki aylık olduğundan beri evin içinde bebek arabasıyla dolaşıyoruz. mutfağa ve diğer odalara arabayla birlikte gidiyoruz. arabasında asılı oyuncaklar var. o zamanlar arabada olmaktan oda mutluydu. aslında bunu biraz kendi rahatlığım için birazda arabaya alışması için yapmıştım. kış bebeği olduğundan dolayı yaz gibi sürekli dışarlarda olamıyorduk.

Ancak bebekler 4 ile 8. aylar arasında sizin göz hizanızdan çevreyi incelemek isterler ve bu aylardan sonra sırtüstü yatırdığınızda durmak istememeleri doğaldır. tabii bu söyledğim elbette her bebek için geçerli değil. alışveriş merkezlerine gittiğimizde arabasında sesi çıkmadan oturan hatta uyuyan bebekleri gördüğümde benimde sinirim bozuluyor.

ömer çağan alışveriş merkezlerinide pek sevmiyor aslında. açık havada daha mutlu ve keyifli dolaşıyor.

benim gibi göğüste uyuyan bebeklerde ilk aylar ev içinde slingle dolaşmak çok rahat oluyor. en azından kollarınız boşta kalıyor. bebeğinizde bu arada hem emip hemde uyuyabiliyor. dışarı dada bu şekilde dolaşmak rahat. bir wrap sling yada rahat edeceğiniz herhangi bir sling iş görür. kangurular ilk aylar omurgaya uygun olmadığından tercih edilmiyor. çok işlevli ve oldukça pahalı olanları var ancak yinede doktorlar tarafından tavsiye edilmiyor.

bebeğiniz bir süre sonra benimki gibi sling içerisinde sıkılabilir ve hep kucakta yukarıdan etrafı izlemek isteyebilir. birgün açık havada yürüyüşe çıktığımzda arabada durmak istemedi. ertesi gün alışveriş merkezine gittiğimizde de arabayı mont ve çantalarımızı koymakl için kullanınca kangurunun şart olduğunu anladım.

amacınız sadece dışarıda kullanmak yada evde ufak işlerinizi hallederken içine koyabileceğiniz birşeyse, emzirmek yada çok işlevli bir şeye ihtiyaç duymuyorsanız chıcco go kanguru iş görebilir. takması çıkarması kolay, bebekte içerisinde rahat ediyor. tek başınızada yardım almadan takıp çıkarabiliyorsunuz.

Artık bu şekilde dolaşıyoruz. kuzuda bende mutlu ve rahatız.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder